Valgustid vastavalt ruumile 

Vastavalt ruumile valitud valgustid on parim viis selleks, et igas toas oleksid lambid kiiresti ja lihtsalt leitavad. Kuna iga ruum on pühendatud erinevatele tegevustele, siis on loomulik, et ka valgustid erinevates ruumides peaksid olema valitud erinevate kriteeriumite alusel. Valgustite valiku dikteerivad ruumi enda omadused ning need kohad ruumis, kus valgustus on eriti oluline.

 • Elutoa valgustus
  Elutoa valgustus

  Elutuba on koht, kus sisekujundusele ja valgustusele tasuks erilist tähelepanu pöörata. Sest just see on koht, kus kogu pere koos lõõgastub, vaatab telekat, loeb raamatut või veedab mõnusa õhtu koos sõpradega. Seega on mugav ja mõnus õhkkond elutoas väga oluline. Elutuba on multifunktsionaalne ruum, mis juba iseenesest nõuab erinevate valgustite olemasolu. See aitab ühelt poolt ühendada ruumi ning teiselt poolt luua selles erinevaid keskkondi erinevateks tegevusteks nii, et kokku kujuneks õdus ja hubane oaas.

 • Magamistoa valgustus
  Magamistoa valgustus
 • Söögitoa valgustus
  Söögitoa valgustus

  Söögituba on ruum, kus saavad kokku toit, head maitsed ja mõnus aeg koos pere ja sõpradega. Tavaliselt on söögituba väike eraldi ruum või siis moodustab koos köögiga ühe suure ja homogeense ruumi. Sõltumata sellest, milline on sinu söögituba, kehtib seal valgustitele üks ja sama reegel – söögitoa valgustitest tulenev valgusvoog peab langema söögilauale.

 • Vannitoa valgustus
  Vannitoa valgustus
 • Lisa valgustid
  Lisa valgustid
 • Trepikoja valgustus
  Trepikoja valgustus
 • Kontorivalgustus
  Kontorivalgustus
 • Lastetoa valgustus
  Lastetoa valgustus
Kuvatakse 1 - 2 -st 2 -st
Kuvatakse 1 - 2 -st 2 -st

Valgustite valimine ei sõltu siiski mitte ainult ruumi funktsioonidest, vaid ka selle suurusest. Näiteks kui ruumi on väga kõrge, siis peaks seal olema mitu valgustit, pikad ripplambid võid mitmed lisavalgustid või põrandalambid. Kõrged laed võimaldavad ruumi paigaldada ka väga suure valgusti, ilma, et ruumi suurus sellest visuaalselt väheneks, samas kui väiksemasse tuppa soovitaksime paigaldada pigem väiksema valgusti, mis oleks selles toas üheks ja peamiseks valgusallikaks. Kõik sõltub enda soovidest ja olemaolevast sisekujundusest. Enne konkreetsele kohale valgusti valimist peaks kindlasti pöörama tähelepanu ka domineerivale ruumikujundusele - kui sa just ei soovi väga suuri kontraste. Vali just oma toale vastav valgusti “Ekoluumen” laiast kaubavalikust!

Elutoa valgustid

Tavaliselt paiknevad elutoa valgustid kõrgemal, kui näiteks söögitoa lambid, sest ka elutoad on palju suuremad ning nõuavad kogu ruumi valgustamiseks suuremas mahus valguskiirguse eraldumist. Elutuppa uut valgustit valides soovitakse tavaliselt, et lamp oleks hele ja valgustaks kogu ruumi. Kui see nii on, siis ei ole lisavalgusteid vaja. Kui aga elutuba on väga suur, siis võiks siiski soetada ka mõned lisavalgustid, mida saaks kasutada lugemisel või mõne muu - rohkemat valgust nõudva tegevuse - tegemisel.

Vastavalt ruumile valitavad valgustid on meie e-poes üks peamisi kaubakategooriaid. Seega vabalt võib valida kristallidega kaunistatud, ülimassiivse või väga omapärase disainiga valgusti – nii annad oma ruumile veelgi rohkem isikupära.

Söögitoa valgustid

Söögitoa valgusti peaks peamiselt valgustama selle keset – seda kohta, kus on söögilaud. Just söögilaua kohale tuleks riputada selline lamp, mis ruumi ja söögilauda piisavalt tugevalt valgustab. Ka söögitoa lambi peaks valima vastavalt ruumile ning arvestades, et lamp peaks olema ruumi suurusega proportsioonis – just nii saab valida söögituppa õige valgusti.

Magamistoa valgustid

Magamistuba on see koht, kuhu tahetakse tavaliselt moodsamaid ja kaasaegsemaid valgusteid. Enamasti riputatakse lamp voodi kohale, mis on tihtipeale ka ruumi keskpunkt. Pole harvad ka juhud, kui just magamistuppa paigaldatakse massiivseid valgusteid ja elegantseid lühtreid, mis annavad ruumile luksusliku ilme. Neid kasutatakse siis, kui ruumi on vaja täielikult valgustada, muul ajal kasutatakse nõrgema valgusega lampe. Üks võimalus on valida reguleeritavad lambid – vastavalt vajadusele ja soovidele saab nendel valgust tugevamaks või nõrgemaks keerata. Arvestades ka inimeste erinevaid vajadusi, siis oleks mõistlik soetada magamistuppa ka lisalambid ja paigutada need näiteks öökapikestele voodi kõrval.

Vastavalt ruumile valitud valgustid on suurepärane võimalus leida just enda poolt soovitud ja enda vajadustele vastav valgusti kiiresti! Lihtsalt saada oma kodu pildid ning pakume Sulle suure valiku selliseid valgusteid, mis just Sinu koju sobivad! Sinu asi on vaid meeldivamad välja valida.

Viimati vaadatud

Tooted puuduvad

Menu