Artiklid kategooriad

Artiklid otsing

Modernsed valguslahendused aeda

Modernsed valguslahendused aeda

Aiavalgustid lisavad sinu koduümbrusesse lisavõlu. Erinevate valgustite abil võid luua oma aiale hämaraks ajaks täiesti teistsuguse ilme sellest, mida oled harjunud päeval nägema. Mugav aianurgake või tagaaed on parim paik linnakärast puhkamiseks ja meeldivaks ajaveetmiseks koos sõpradega, seega tasub iga aiaruumi kujundusse investeeritud minut ja sent end ära.  Pole mingi saladus, et efektse välivalgustusega võib muuta tavalise rõdu lõõgastavaks puhkuseoaasiks. Selleks, et oma koduümbrus tõeliselt maitsekaks ja võluvaks kujundada ning luua just see Sinule meelepärane atmosfäär, pead aga teadma üht-teist erinevatest valgustiliikidest.Üks kõige lihtsam ning ühtlasi innovaatline ja modernse ilmega lahendus on LED-riba. LED-valguskaablitega saab lisaks katuseservadele esile tuua ka näiteks trepid, teeradade servad või puud. LED-riba on universaalne lahendus, mida saab kohandada kõikjale. Selle värvitoonid vahelduvad soojast kuldsest külma valge või siniseni ning värvierinevused aitavad luua soovitud ilmega keskkonda. Ainus asi, millele peaksid enne LED-riba paigaldamist tähelepanu pöörama, on turvalisusnõuded. Veendu, et elektrisüsteem võimaldaks valgustid turvaliselt ühendada ning et need oleks niiskuse eest kaitstud. Viimase tarbeks võid osta kohe kliimakaitsega valguskaabli või katta selle läbipaistva silikooniga.

Teine kaunis valguslahedus aeda on puude ja teiste taimede valgustitega esile toomine. Lisaks kaunile varjude mängule muudab niisugune kujundus ka ruumi suuremaks. Taimede kaunistamiseks sobivad väga hästi näiteks väiksemad rippvalgustid. Valgus ei lange sellisel moel otse, vaid loob ilusaid panoraamvõtteid.

Kui Su aiatara või muud aiaruumi seinad või müürid on piisavalt laiad, võid katsetada väliseks kasutamiseks mõeldud seinavalgustitega, mis rõhutavad seinapindade tekstuuri. Soovitame suunata sellisel puhul valguse ülevalt alla, et valgus kataks mänguliselt kogu ala ning mõjuks modernselt, kuid mitte ülepakutult. Seintelt peegelduv valgus on suurepärane lahendus väiksema aia jaoks, sest see valgustab palju ruumi ja muudab ka väikese ruumi näiliselt palju suuremaks.Kui Su aiatara või muud aiaruumi seinad või müürid on piisavalt laiad, võid katsetada väliseks kasutamiseks mõeldud seinavalgustitega, mis rõhutavad seinapindade tekstuuri. Soovitame suunata sellisel puhul valguse ülevalt alla, et valgus kataks mänguliselt kogu ala ning mõjuks modernselt, kuid mitte ülepakutult. Seintelt peegelduv valgus on suurepärane lahendus väiksema aia jaoks, sest see valgustab palju ruumi ja muudab ka väikese ruumi näiliselt palju suuremaks.

Kui sul on rõdu, väliterrass või mõni muu põrandaga kaetud aia-ala, soovitame sisseehitatud põrandavalgusteid, mis toovad esile põrandapinna ja rõhutavad terrassi kuju. Sedatüüpi välivalgustid on väga hea võimalus soovitud ala esile toomiseks ning ka praktilised, sest aitavad vältida pimedatel astmetel komistamist.
Lõpetuseks – kui soovid hoida kätt valgustrendide pulsil ning Su aia kujundusega sobivad kivist elemendid, soovitame graniidivärvi atraktiivseid ja moodsaid tulpvalgusteid, mis loovad rohelusega meeldiva kontrasti. Valguspostid on suurepärane lahendus õue- või majanurkade esile toomiseks. Ühtlase stiili saavutamiseks tuleks erinevat liiki valgustite kombinatsioonid eelnevalt läbi planeerida.Loo oma koju atmosfäär, mida sooviksid alati nautida – selleks võta välisvalgustusest maksimum!

Postitatud 2017-08-16

Viimati vaadatud

Tooted puuduvad

Menu