Artiklid kategooriad

Artiklid otsing

VALGUSTITRENDID 2017. AASTAL

VALGUSTITRENDID 2017. AASTAL

Uue aasta alguses seame tihtipeale uusi eesmärke ja anname uusi lubadusi ning mõtleme tihtipeale ka sellest, mida võiksime uuel aastal enda ümber muuta. Paljud inimesed otsustavad uue energia saamiseks kolida uude elukohta, aga ka olemasolevasse koju võib uute valgustuslahendustega hõlpsasti hoopiski uue meeleolu luua. Neile, kes sooviksid seda teed minna, toome siinkohal soovitustena välja mõningad sellel aastal laineid löövad valgustustrendid.


 

LOODUSLÄHEDANE

2017. aasta trendid toovad valgustitele tagasi looduslikud kontuurid, mis sulanduvad märkamatult ümbritsevasse interjööri. Moodsad on kõikvõimalikud liblikate ja lehtedega motiivid, mida kasutatakse eriti rikkalikult just laualampide disainis.

Ka looduslike materjalide kasutamine on sel aastal populaarne, eriti hakkab silma korkmaterjali kasutamine. Värvidest on moes terrakota – seda võib märgata paljude valgustite disainis. Seega kui soovite isegi rangemas vormis valgustitega jätta muljet looduslikus stiilis interjöörist, siis on hea sinna valgustid valida just neid soovitusi silmas pidades.

 

RANGED GEOMEETRILISED VORMID

Kuigi see tundub olevat eelmise – looduslähedase - trendiga üsna kontrastne, jätkub ka sel aastal rangete geomeetriliste vormidega valgustite võidukäik. Populaarsed on retrostiilis konkreetsete ja sirgete kontuuridega valgustid, millega saab luua puhtaid ja selgeid vorme. Sellised valgustid meenutavad Art Deco stiili, mis oli kogu maailmas väga populaarne 60ndatel ja 70ndatel aastatel. Need ei ole mitte lihtsalt valgustid, vaid väljendusvormid, millega jätad sügava mulje igale oma külalisele.

Kui aga ranged geomeetrilised vormid niivõrd ei kõneta, siis võib valida ka näiteks  minimalismi. 2017. aastal alustasid oma võidukäiku nö. nähtamatud valgustid – need on valgustuslahendused, mille puhul jääb valgusti ise märkamatuks, näha on ainult sellest tulev valgus. Seega on ka valgustite suhtes hakanud kehtima see üldlevinud reegel "vähem on rohkem".

 

VÄRVID JA AKTSENDID

Tänapäeva valgustite juures võib tihtipeale märgata kuldset, musta ja metallikvärve. Need värvid toovad tuppa luksust. Kui tahate oma interjööris luua suuremat ja märgatavamat muutust, siis kõige lihtsamini saate seda teha just kuldset värvi valgustitega.

Kui soovite oma külalistele aga veelgi rohkem muljet avaldada, siis valige sellised valgustid, mis tunduvad ruumis veidi liiga suurtena – kindlasti äratavad need kohe tähelepanu. Aga siin peab olema tähelepanelik, sest konkreetse ruumi konteksti peaksid valgustid üldjoontes siiski sobima.

 

TEHNOLOOGIAD

Muutused on toimunud ka valgustite tehnoloogias – trend on liikuda üha enam nn. nutikate valguslahenduste poole. Mida aeg edasi, seda „isemõtlevamaks” ja intelligentsemaks muutuvad ka valgustid. Üsna kindlalt võib ennustada, et nn. smart valguslahendused muutuvad senisest veelgi populaarsemaks ning nende funktsioonid senisest veelgi mitmekesisemaks – läbi nutitelefoni saab lampe mitte ainult põlema panna (ka näiteks äratuseks teatud kindlaks ajaks) või ära kustutada, vaid muuta ka näiteks valguse intensiivsust, selle värvi jne. Arvata on, et suures osas keskendutakse käesoleval aastal energia säästmisele ning minnakse valdavas enamuses üle LED-lampidele.

Seega tunduvad 2017. aasta peamised uued trendid olevat mõneti vastuolulised: pehmed looduslikud motiivid versus ranged geomeetrilised vormid. Eelmisel, 2016. aastal alanud valgustite „nutistumine” jätkub aga veelgi suurema hooga ja üsna kindlalt võib ennustada, et  enamus kaasaegseid valgustusseadmeid on peatselt täielikult läbi nutiseadmete hallatavad.

EKOLUUMEN on valgustite veebipood, mis pakub suurt hulka erinevaid valgusteid ja valguslahendusi nii oma kodu ja kontori kui ka õueala mugavamaks ja hubasemaks muutmiseks. Veebipoe tootevalikus on kaasaegsed, vastupidavad, stiilsed ja funktsionaalsed valgustid, mis mitte ainult ei rõõmusta Teid oma mugavusega, vaid moodustavad oma elegantse välimusega ka eksklusiivseid interjööridetaile. Kaubavalik suureneb pidevalt. Kindlasti on see kõige mugavam võimalus valgustite ostmiseks!

 

Postitatud 2017-02-22

Viimati vaadatud

Tooted puuduvad

Menu